Gasilca se predstavita

Mesec oktober je mesec požarne varnosti, zato sta nas v sredo, 24. 10. 2018 obiskala Anja in Mitja, ki opravljata prostovoljno delo gasilca v občini Ajdovščina. Učencem sta predstavila organizacijo gasilskega dela, delo prostovoljnih gasilcev, tehnično in zaščitno opremo ter  gasilsko vozilo. Otroke sta seznanila tudi z načinom komunikacije na številko 112 in se tako tudi pogovorili o osnovnih podatkih, ki jih je potrebno ob klicu na dano številko posredovat. Šolarji so se tudi uspešno praktično preizkusili  v pospravljanju gasilskih cevi ter v zadevanju  tarče z gasilsko cevjo.

Hvala prostovoljnima gasilcema Anji in Mitji za doživeto predstavitev dejavnosti, ki jo opravljata in vsem gasilcem za solidarnost in pomoč ob morebitnih nesrečah.