Budanjski učenci z gibanjem v pomlad

Na prvi pomladni dan smo imeli na podružnični šoli v Budanjah v okviru projekta Sobivanje, ki ga izvajamo v letošnjem šolskem letu, predstavnike iz Društva za trajnostni razvoj. Ti so na naši šoli pripravili športne aktivnosti. Učenci različnih starostnih skupin so se preizkusili v spretnostnem poligonu, igri med dvema ognjema in malem nogometu. Vsi tekmovalci so bili zmagovalci, ker so se spodbujali in sodelovali drug z drugim.

Obiskala nas je tudi Mlečna kraljica Zelene doline Slovenije, ki je učence nagovorila k zdravemu načinu prehranjevanja in uživanju mlečnih izdelkov.

Ob zaključku prireditve je učence čakalo še presenečenje, ki so ga pripravili izvajalci programa Sobivanje. Vsak učenec je dobil poučno revijo Sobivanje, za priboljšek k zdravemu prehranjevanju  pa še mlečne dobrote.

V prihajajočo pomlad smo otroke v okviru projekta  nagovorili h gibanju  in k zdravemu načinu življenja.

Darja B. Furlan