OB KULTURNEM PRAZNIKU

V sredo, 7. 2. 2018, smo na podružnični šoli imeli praznični dan že pred samim Prešernovim dnem. Zjutraj smo se najprej zbrali na proslavi ob kulturnem prazniku. Letošnji kulturni program so pevci OPZ-ja povezali z naborom ljudskih pesmi s cele Slovenije. Skozi recitacije, pesmi in krajšo zgodbo, smo spoznali zanimivo življenje pesnika Franceta Prešerna, kakršnega vsi učenci še niso poznali.

Da je bil ta dan še posebej kulturno obarvan, pa je poskrbela pisateljica, pesnica in igralka Nataša Konc Lorenzutti. Obiskala je tudi nas, na podružnični šoli. Druženje z njo je bilo zanimivo, polno smeha in zabavnih domislic. Zbrani učenci so rekli, da bi njeno doživeto branje, recitiranje in petje lahko še dolgo poslušali. V vsakemu je zbudila željo, da prebere vsaj kakšno njeno zgodbo, če že ne cele knjige, saj se je vsak učenec prepoznal v dogodivščinah njenih literarnih junakov.